No menu items!
Ballina SUPERLIGA BATATINA: LLAPI KA MUNDËSI TË ARTË PËR TA ARRITUR EVROPËN

BATATINA: LLAPI KA MUNDËSI TË ARTË PËR TA ARRITUR EVROPËN

Skuadra e Llapit e ka rifilluar me fitore kampionatin në Ipko Superligën e Kosovës.

Në ‘Zahir Pajaziti’, Llapi i drejtuar nga Tahir Batatina fitoi me shifrat 4:1 përballë Dukagjinit të Klinës, shkruan Gazeta OLLE.

Pas ndeshjes, trajneri i Llapit, Tahir Batatina u shpreh i lumtur me fitoren.

“Kam kërkuar nga lojtarët të jenë të vëmendshëm, kemi mundur të shënojmë më shumë gola në pjesën e parë, por që iu kam thënë futbollistëve se pikët e plota duhet fituar”, tha fillimisht Batatina për SSK.

“Kjo skuadër e Dukagjinit nuk e meriton të bie nga liga, por i ka bërë disa gabime në fillim të kampionatit”.

“Goli i tretë i yni ishte gol i qetësisë, ku më pas me disa zëvendësime freskuam skuadrën ku më pas erdhi edhe goli i katërt”.

“Llapi nuk guxon të bie nga liga për shumë vite, dhe gjitha ndeshjet e fundit do të shkon të luajë futboll të bukur, sepse nuk dorëzohemi lehtë. Me 6 pikë diferencë për pozitën e dytë që dërgon në Evropë, atëherë kjo skuadër e Llapit ka një mundësi të artë për të arritur atë pasi luan me kundërshtarët direkt nga pozitat më të larta”, përfundoj Batatina.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballja e Valon Berishës me përfaqësuesen e shtetit ku u lind dhe nga i cili u dëbua

Kosova është përballur me Suedinë në janar të vitit të kaluar. Por, si Kosova ashtu edhe Suedia luajtën me ekipet B. Ndeshjen miqësore që...

Sigal Prishtina fiton ndaj rivalit të vjetër

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 94:84 (18:29, 29:19, 22:16, 25:20), në kuadër të javës së 22-të në FIVE...

Sejdiu: Fitore deçizive e Dritës në garën për titull

Trajneri i njohur mitrovicas, Gani Sejdiu mendon se fitorja e sotme e Dritës ndaj Feronikelit në Drenas (1:0) mund të jetë vendimtare...

Sahiti: Miqësorja me Lituaninë na shërben për t’u përgatitur më mirë për Suedinë e Spanjën

Drejtori sportiv i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti vlerëson se miqësorja me Lituaninë më 24 mars do t’i japë mundësi Dardanëve për...

Recent Comments