No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PRISHTINË BINDËSE, FINALJA PËR DRENICËN BËHET MISION I PAMUNDUR

PRISHTINË BINDËSE, FINALJA PËR DRENICËN BËHET MISION I PAMUNDUR

Prishtina ka arritur fitore me rezultat bindës kundër Drenicës, me shifrat 3:0, në ndeshjen që shënoi rikthimin e futbollit në Kosovë pas tre muajsh pauzë për shkak të pandemisë Covid-19. Kësisoj, bardhekaltrit e kryeqytetit kanë bërë një hap të madh drejt finales së Digitalb Kupës së Kosovës, ndonëse u mbetet që biletën për finalen e 29 korrikut ta konfirmojnë në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale që zhvillohet në Skenderaj, më 17 qershor. Prishtina pati paraqitje shumë më të mirë se sa kuqezinjtë e Skenderajt, edhe pse këta të fundit fare lehtë kanë mundur që nga ky takim të dalin me rezultat të favorshëm. Rezultati u zhbllokua në minutën e 28-të, kur Ahmet Januzi shënoi nga afërsia pas asistimit të Oto John. I njëjti futbollist realizoi edhe në minutën e 43-të, kësaj radhe pas asistimit të Armend Thaçit. Ndërkohë, në pjesën e dytë drenicasit ishin më kreativ dhe në minutën e 88-të patën mundësi të artë për të shënuar golin e shpresës së madhe, por Hasan Hyseni dështoi nga pika e bardhë. Vetëm dy minuta më pas Prishtina realizoi edhe golin e tretë, kur Meriton Korenica shënoi me kokë pas harkimit të Mankendas, duke vulosur rezultatin përfundimtar 3:0.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments