No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PRESIDENTI I FFK-SË NË KOHËN KUR E ORGANIZOI NDESHJEN E YJEVE PAS...

PRESIDENTI I FFK-SË NË KOHËN KUR E ORGANIZOI NDESHJEN E YJEVE PAS LUFTËS

Gazetari i mirënjohur, Gani Kosumi, i cili javë më parë u pensionua, ka një arkiv të pasur të fotografive. Ai gjatë kohës së pandemisë ka publikuar shumë foto nga arkiva e tij. Një të tillë e ka publikuar edhe atë të vitit 1999 kur u zhvillua ndeshja e yjeve Kosovë – Shqipëri në stadiumin e qytetit të Prishtinës, ku në foto janë presidenti aktual i FFK-së, Agim Ademi, që ishte organizator i asaj ndeshjeje dhe Bashkim Hasani. Ndërkaq, ndihmë në organizimin e ndeshjes dha edhe Mirjan Hakani sportist i njohur nga Shqipëria.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Recent Comments