No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DORËZOHET SEJDIU: NUK KA GJASA TA PËRMBYSIM REZULTATIN NË NDESHJEN E KTHIMIT

DORËZOHET SEJDIU: NUK KA GJASA TA PËRMBYSIM REZULTATIN NË NDESHJEN E KTHIMIT

Prishtina ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të Kupës së Kosovës përballë Drenicës, me rezultat 3:0.

Pas ndeshjes, trajneri i Drenicës, Gani Sejdiu është ankuar në lojtarët e tij për mungesë të konkretizimit të rasteve.

“Prishtina e fitoi këtë ndeshje me meritë, dhe Drenica nuk ka mundësi të rikthehet në lojë pas ndeshjes së kthimit, sepse rezultati 3-0 është i lartë, pra neve do të na duhet të koncentrohemi vetëm në luftën për mbijetesë tashmë”.

“Mendoj që pavarësisht që hymë në disavantazh 2-0, në pjesën e dytë luajtëm shumë mirë, derisa në pjesën e parë ishim plotësisht të çakorduar. Momenti kryesor ishte mos shënimi i penalltisë pasi pas një minuti pësuam golin e tretë”.

“Pas dy golave tentuam të gjemë të paktën një gol dhe të shkonim në shtëpi më komod, por kjo ishte e pamundur, pasi pavarësisht rasteve nuk ia dolëm”, tha Sejdiu pas ndeshjes.

Kujtojmë, ndeshja e kthimit zhvillohet me 17 qershor në ‘Bajram Aliu’ të Skenderajt.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments