No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR GANI SEJDIU PRET NDESHJE TË VËSHTIRË NDAJ PRISHTINËS

GANI SEJDIU PRET NDESHJE TË VËSHTIRË NDAJ PRISHTINËS

Pas një pauze shumë të gjatë për shkak të pandemisë, ethet e futbollit kosovar do të rikthehen këtë javë.

E martë do të jetë dita kur do të takohen Prishtina dhe Drenica, sfidë kjo e vlefshme për 1/2 e Kupës së Kosovës.

Për këtë ndeshje në një intervistë për “BlicMedia”, ka folur trajneri i Drenicës, Gani Sejdiu.

“Një ndeshje e vështirë dhe në një moment jo të favorshëm, për shkak të gjendjes jo të mirë fizike të ekipit për momentin, por përkundër cilësisë të kundërshtarit, ne do të mundohemi që me një angazhim dhe disiplinē të madhe në fushë, sidomos taktikisht të mundohemi që të marrim njē rezultat i cili në ndeshjen kthyese na jep gjasa që të kalojmë në finale”, ka thënë Sejdiu.

Gani Sejdiu në fund ka deklaruar se, të gjithë lojtarët janë në dispozicion përveq Shillovës i cili nuk ka të drejtë loje.

Prishtina – Drenica luhet ditën e martë në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments