No menu items!
Ballina SUPERLIGA LLAPI-DUKAGJINI HAP JAVËN E 23-TË NË IPKO SUPERLIGË

LLAPI-DUKAGJINI HAP JAVËN E 23-TË NË IPKO SUPERLIGË

Është zbuluar orari i javës 23 të IPKO Superligës, të parës pas pushimit tre muajsh shkaku i pandemisë Covid 19.

Superliga nis më 5 qershor (e premte), me takimin Llapi – Dukagjini, shkruan Gazeta Olle.

Të shtunën luhen dy ndeshje, Feronikeli pret Vushtrrinë, ndërsa Flamurtari është mysafir i Dritës.

Tri takimet tjera që luhen të dielën janë: Gjilani – Trepça ’89, Ballkani – Drenica dhe Prishtina – Ferizaj.

Ndeshjet luhen prej orës 16:00, ndërsa takimi i vetëm që nis në ora 18:00 është ai mes Prishtinës dhe Ferizajt.

Orari
5 qershor (16:00)
Llapi – Dukagjini

E shtunë (16:00)
Feronikeli – Vushtrria
Drita – Flamurtari

E diel (16:00)
Gjilani – Trepça ’89
Ballkani – Drenica
Prishtina – Ferizaj (18:00)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments