No menu items!
Ballina SUPERLIGA BATATINA: LLAPI BEFASIA E FUNDIT TË KAMPIONATIT

BATATINA: LLAPI BEFASIA E FUNDIT TË KAMPIONATIT

Skuadra e Llapit është duke i vazhduar me intensitet të lartë stërvitjet në prag të rikthimit të Superligës së Kosovës.

Futbollistët që drejtohen nga Tahir Batatina, dje kanë zhvilluar edhe një miqësore kontrolluese mes vete.

Batatina me anë të një postimi në “Facebook” ka konfirmuar ndeshjen në fjalë, derisa i garanton tifozët se do të ketë vetëm ngritje të skuadrës dhe jo rënie.

Foto: KF Llapi

“Sot ishte ndeshja e parë kontrolluese ndërmjet futbollistëve të Llapit. Nga një skuadër Llapi i ka brenda vetes dy ekipe dhe ju garantoj shikuesve tanë se nuk do të ketë rënie por ngritje të ekipit.

Do të jemi skuadër shumë bindëse në këto 11 ndeshjet e mbetura sepse sot djemtë më dëshmuan se mund të luajnë jo vetëm 90 minuta të ndeshjes por edhe 120 minuta me intensitet të lartë. I përgëzoj të gjithë futbollistët që me profesionalizëm gjatë kohës së pandemisë kanë punuar dhe skuadra është në super formë deri pak ditë deri tek ndeshja e parë zyrtare në stadiumin “Zahir Pajaziti”

Kam besim në këtë skuadër se mund të jemi befasia më e këndshme pas luftës së fituar me virusin COVID-19. Na priftë e mbara së bashku me Kryesinë e klubit që është korrekt me skuadrën dhe stafin e skuadrës. Sot djemtë dëshmuan se sa janë profesionistë me ritmin e lartëtë ndeshjes.

Mungesa më e madhe në ndeshje për ne do jenë Legjendat”, ka shkruar Batatina.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments