No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A UJKANI NUK RINOVON KONTRATËN ME TORINON

UJKANI NUK RINOVON KONTRATËN ME TORINON

Portieri i dytë i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani do të mbetet lojtar i lirë.

Mediumet italiane kanë raportuar të martën se Ujkani nuk do ta rinovojë kontratën e tij me ekipin e Torinos që i skadon në fund të këtij edicioni.

Ujkani 31-vjeçar, para fillimit të këtij edicioni iu bashkua Torinos duke firmosur kontratë njëvjeçare me mundësi vazhdimi, por te ekipi nga Serie A nuk iu dha rasti.

Në fakt, Ujkani këtë edicion nuk e ka regjistruar asnjë ndeshje te Torino, ku u transferua nga Rizespori, ekip ku po ashtu e kishte hapësirën e limituar. Ujkani pjesën më të madhe të karrierës e ka kaluar në futbollin italian, pasi ka qenë pjesë e ekipeve si Palermo, Novara, Chievo, Genoa, Latina, Pisa e Cremonese.

Ai ka regjistruar 26 paraqitje deri më tash për Kosovën

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments