No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR TOVËRLANI E MUNISHI VAZHDOJNË TA "THUMBOJNË" NJËRI-TJETRIN

TOVËRLANI E MUNISHI VAZHDOJNË TA “THUMBOJNË” NJËRI-TJETRIN

Trajnerët e futbollit kosovar, Afrim Tovërlani dhe Ismet Munish,i në jetën e përditshme janë miq, por gjithnjë e ngacmojnë njëri-tjetrin nga distanca me deklarata interesante.

Ata do të përballen në ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, Feronikeli – Ballkani dhe anasjelltas.

Ditët e fundit nuk kanë munguar polemikat e tyre në medie, ndërkohë që Tovërlani, i cili e drejton skuadrën e Feronikelit, thotë për “Zeri.info” se trajneri më i mirë në Kosovë nuk merret me deklarata e gjithsecilit.

“Kemi raporte shumë të mira. Ka qejf që të ngacmohet me llafe e fjalë. Ka qejf me qenë ‘in’, mirëpo raportet i kemi shumë të mira. Ai i ka punët e veta e unë të miat. Besoni që nuk kam kohë që t’i lexojë deklaratat, sepse kam obligimet e mia. Tek e fundit, trajneri më i suksesshëm në Kosovë nuk merret me deklaratat e gjithkujt, që dalin nëpër portale”, ka thënë Afrim Tovërlani për “Zeri.info”.

Kundërpërgjigja e Munishit nuk ka munguar përmes një kronike të realizuar nga “Zeri”: “Afrimin jashtë futbollint e kam shok të mirë. Është trajneri më i trofeshëm në Kosovë. Kohëve të fundit po merret edhe me shkencë, me infektologji dhe i dëshiroj sukses”. 

Shiko deklaratat e trajnerëve

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments