No menu items!
Ballina SUPERLIGA KRASNIQI: DO T'I NDJEKIM TË DY TROFETË

KRASNIQI: DO T’I NDJEKIM TË DY TROFETË

Superliga e Kosovës është kampionati i vetëm që ka marrë “dritën jeshile” për t’i rifilluar garat në futboll.

Po bëhen gati tre muaj që futbolli i Kosovës është pezulluar si shkak pandemisë koronavirus.

Kurse, futbollisti i Prishtinës, Endrit Krasniqi, ka thënë se mezi është duke e pritur rikthimin e Superligës së Kosovës.

Krasniqi është shprehur se Prishtina këtë edicion dëshiron të triumfojë në garën për titull dhe gjithashtu edhe në Kupë.

“Gjithçka është duke shkuar mirë. Besoj që ndeshja me Drenicën është shumë e rëndësishme sepse ne mundohemi të luftojmë në dy fronte, kështu që jemi kupe e pritur me padurim kthimin e kampionatit”, u shpreh Krasniqi për “RTV Dukagjinin”.

“Në vitet e fundit është bërë shumë interesant lufta për titull të kampionit dhe për Kupë. Deri në fund do t’i ndjekim të dy objektivat”, shtoi futbollisti i Prishtinës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments