No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DURAKU: BESA E KA VENDIN NË SUPERLIGË

DURAKU: BESA E KA VENDIN NË SUPERLIGË

Tri herë kampioni i Kosovës në periudhën e pasluftës, Besa, është kthyer në Superligë pas dy viteve në Ligën e Parë.

Pejanët ishin në vendin e parë në renditje me 40 pikë, katër më shumë se ndjekësi i parë, Arbëria dhe nëntë më shumë se vendi i tretë, Liria, përcjellë Gazeta Olle.

Kësisoj, me vendim të Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit të Kosovës, Besa është rikthyer në elitë.

Kjo ka gëzuar mjaft shumë futbollistin veteran të kësaj skuadre, Mensur Duraku.

Ky i fundit në një prononcim për gazetën ka rrëfyer edhe për vazhdimin e mundshëm me futbollin.

Vendimet e fundit nga KE? “Sot ishte një atmosferë e mirë në stërvitje pas këtij vendimi. Sa i perkëtë Besës, u luajt apo jo ky kampionat në Superligë e kishim të sigurt inkuadrimin, gjithsesi jam i lumtur që tashmë veçse jemi pjesë e Superligës. Ndërsa mendoj që është bërë pak padrejtësi sidomos ndaj Lirisë sepse në 10 xhiro kishte vetëm 4 pikë larg vendit të dytë dhe ka mundur të bëjë diçka më shumë”.

Superliga me 10 skuadra? “Superliga padyshim që do të jetë shumë e fortë duke mos përjashtuar edhe Ligën e Parë e cila tashmë do të ketë 20 ekipe me shumë skuadra të mëdha dhe me emër në të”.

Pensionimi nga futbolli? “Me vjet ka ardhur koha ndërsa me trup ende jam në formë, gjithsesi po ndihem mjaft mirë ku isha mjaft në formë”.

Vazhdimi me Besën apo? “Nëse Besa mendon që mund të jap kontributin tim ende, gjithësesi do të vazhdojë, ndryshe kam derën hapur për çdo skuadër që synon inkuadrim në Superligë (qesh)”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments