No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DARDANA E RESPEKTON VENDIMIN E FFK-SË

DARDANA E RESPEKTON VENDIMIN E FFK-SË

Federata e Futbollit e Kosovës, ka marrë vendim që ta përfundoj sezonin 2019/2020, në Ligën e Parë.

FFK-ja ka vendosur që Besa e Pejës dhe Arbëria të inkuadrohen për sezonin e ri në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Sheshi.

Kurse, skuadra e Dardanës për dallim nga shumë klube kanë vendosur që ta respektojnë vendimin e FFK-së.

Me këtë vendim, Dardana mbetet pjesë e Ligës së Parë.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e plotë të KF Dardana: 

KF DARDANA e respekton vendimin e FFK-së.

KF DARDANA e respekton vendimin e sotëm të FFK-së për mos zhvilimin e garave për Ligën e Parë dhe ligave të rangjeve më të ulëta.Me këtë rast u vendos që të merren për bazë rezultatet dhe tabelat aktuale. Edhe pse me investimet e bëra, me fondin e lojtarëve ,e sidomos me orarin në favor të skuadrës tonë ,KF DARDANA do të ishte pretendent për Superligën e Kosovës, megjithatë duke respektuar situatën aktuale por edhe duke vlerësuar shëndetin e sportistëve,nuk na mbetet gjë tjetër vetëm se të pajtohemi me këtë vendim.

Me këtë rast falenderojmë FFK-në për ndihmën dhe mbështetjen gjatë kësaj periudhe të vështirë.

Siç e do rendi si zotët e shtëpisë KF DARDANA (vëllau i madh) uron KF KIKA (vëllaun e vogël )për rikthimin në Ligën e Parë.Kjo do t’i sjell anamoravës edhe një super derbi.Jemi të sigurtë që stadiumet tona do të jenë të stërmbushura si dikur.
Krejt në fund,ani pse KF DARDANA ishte bërë si macja e zezë duke e mposhtur si në Pejē si në Dardanë por edhe nê Durrës e urojmë KF BESA nga Peja për inkuadrim në Superligën e Kosovës e njëkohësisht edhe KF Arbëria për suksesin historik.

Vazhdojmë rrugëtimin drejt sukseseve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments