No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR RIKTHEHET FUTBOLLI I KOSOVËS, JA ORARI I NDESHJEVE GJYSMËFINALE TË KUPËS

RIKTHEHET FUTBOLLI I KOSOVËS, JA ORARI I NDESHJEVE GJYSMËFINALE TË KUPËS

Fillimi i javës së ardhshme shënon rikthimin e futbollit në Kosovës pas po thuajse tre muajsh mungesë si pasojë e pandemisë COVID-19. Skuadrat elitare kanë nisur zyrtarisht stërvitjet tash e 10 ditë, megjithëse duket se shumica prej tyre po thuajse nuk i kanë ndërprerë ato fare, duke stërvitur fshehurazi edhe gjatë periudhës kur një gjë e tillë ishte e ndaluar. Federata e Futbollit e Kosovës, sot, e ka publikuar orarin e ndeshjeve të para gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës. Ndeshja e parë do të zhvillohet, të martën, më 2 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet, ndërmjet Prishtinës dhe Drenicës, derisa ndeshja tjetër ndërmjet Ballkanit dhe Feronikelit, zhvillohet, të mërkurën, më 3 qershor, në stadiumin e qytetit në Suharekë. Ndeshjet e kthimit janë paraparë të zhvillohen më 17 qershor.


Orari i ndeshjeve
E martë, 2 qershor

18:00 Prishtina-Drenica

E mërkurë, 3 qershor
16:00 Ballkani – Feronikeli

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Recent Comments