No menu items!
Ballina Opinione PSIKOLOGU SPORTIV I DOMOSDOSHËM!

PSIKOLOGU SPORTIV I DOMOSDOSHËM!

Shkruan: Alban Bellopoja

Superliga afër rifillimit.
Përgaditja fizike!
Përgaditja tekinko-taktike!
Në asnjë shkrim, debat, “analizë” rreth rifilliimt të futbollit në Kosovë nuk kam lexuar ose degjuar për rëndësinë e psikologjisë sportive!
Psikologu sportiv është i domosdoshëm e sidomos në keto rrethana të reja të futbollit pa shikues dhe me tunele dezinfektuese, maska mbrojtëse..
Ligjeratat dhe infuzionet psikologjike për futbollistët nuk do të besonit sa do të ishin përcaktuese në performancën e tyre në këtë garë si kurrë më parë!
Klubet që do të jenë me profesioniste në fund të kampionatit do t’i arrijnë qëllimet e paracaktuara.
Suksese…

(Autori është trajner futbolli)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

KOK-u po përgatitet për një Kuvend të zjarrtë

Komiteti Olimpik i Kosovës përkatësisht Bordi Ekzekutiv ka caktuar dje datën e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor në institucionin më të lartë të...

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Recent Comments