No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PREMTOI 11 MIJË TESTE PËR COVID-19, SOLLI KITE!!!

PREMTOI 11 MIJË TESTE PËR COVID-19, SOLLI KITE!!!

Presidenti i FC Prishtina, Remzi Ejupi e ka “përmbushur” premtimin e tij për të ndihmuar Ministrinë e Shëndetësisë për Covid-19. Megjithatë, ndonëse për shumë ditë u paraqit në media nga Gjermania në çdo emision sportiv dhe deklaroi se do t’i dhurojë 11 mijë teste për koronavirus, numri një i FC Prishtina në fund solli në Kosovë vetëm 1 mijë kite.

E në fakt, ato nuk janë teste për Covid-19, por vetëm kite që e ndihmojnë procesin e testimit.

Ka qenë vetë zyrtari për informim i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ai i cili e ka konfirmuar se donatori Remzi Ejupi në IKSHPK ka dorëzuar kite dhe jo teste për Covid-19.

“Remzi Ejupi ka dorëzuar të shtunën 1000 kite në IKSHPK. Ato nuk janë teste, por ndihmojnë në përfundimin e procedurës së testimit”, ka thënë Hoti.

Kësisoj, del se presidenti i FC Prishtina qëllimisht manipuloi mediat dhe opinionin se kinse Kosovës do t’ia sjellë 11 mijë teste për t’u shndërruar në ‘hero’ të ditës, në periudhën kur edhe vet shteti kishte telashe për të siguruar qoftë edhe 1 mijë teste për Covid-19.

Ndërkohë, vetë zyrtarët e klubit të cilin ai e udhëheq e kanë pranuar se tash e disa muaj janë në krizë dhe se Ejupi nuk ka dhënë asnjë cent për futbollistët që nga fillimi i pandemisë, duke i paguar futbollistët për pagat e mbetura borxh vetëm me mjetet e dhuruara nga FFK.

Do të ishte shumë më korrekte nga ana e tij që në këtë periudhë të vështirë t’i qëndronte afër futbollistëve të klubit të tij nga të cilët kërkon daljen në Evropë,  e jo të jepte premtime kote për testet për Covid-19.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments