No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA MBRËMJE E BEFASIVE NË BUNDESLIGË, RASHICA SHKËLQEN POR NUK SHËNON

MBRËMJE E BEFASIVE NË BUNDESLIGË, RASHICA SHKËLQEN POR NUK SHËNON

Janë mbyllur takimet e sotme të Bundesligës gjermane, të vlefshme për javën e 28-të. Pasi Bayern fitoi në transfertë kundër Borussia Dortmund, startuan tre sfidat e orës 20:30, ku rezultatet surprizë nuk munguan.

Bayer Leverkusen, që konsiderohej favorite absolute për të triumfuar në shtëpi, është mposhtur me rezultatin 1-4 nga Wolfsburg. Humbje e turpshme për “Aspirinat”, që dhe golin e nderit, e shënuan vetëm në minutat e fundit, me anë të Baumgartlinger. Mbrojtësi Pongranic shënoi dy gola për Wolfsburg, ndërsa Arnold dhe Steffen vulosën gjithçka.

Eintracht Frankfurt arriti të eliminojë humbjen në shtëpi në vetëm pak minuta. Miqtë e Freiburg dukeshin se do e fitonin këtë sfidë, pasi po udhëhiqnin me rezultatin 1-3 deri në minutën e 79-të, por në vetëm 3 minuta, Frankfurt barazoi me anë të Kamada dhe Chandler.

Në takimin mes Werder Bremenit të Rashicës dhe Borussia M’Gladbach, nuk pati gola, me të dyja skuadrat që ndanë nga një pikë pas barazimit të bardhë 0-0.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Finale kryeqytetase në turneun “Adem Jashari” në futsall

Në kuadër të manifestimeve për Epopenë e UÇK-së, sot në kryeqytet, në organizim të Federatës së Futbollit të Kosovës – Komisionit për Futsall, ka...

Në ndeshjen e Kategorisë së Parë nuk pyesin për COVID

Pavarësisht se situata e COVID-it vazhdon të jetë shqetësuese dhe shifrat e fundit kanë qenë alarmante, për tifozët e Burrelit në Shqipëri,...

“Kam fituar një trofe që ti nuk do ta fitosh kurrë”, Rakitic tregon anekdotën me Messi-n

Ivan Rakitic ka thënë në një intervistë për La Liga TV se është ndier shumë iprivilegjuar se ka luajtur në një ekip...

Bayern hyn në garë për Haaland, tremben skuadrat konkurrente

Bayerni i Mynihut tremb rivalët e tjerë me interesimin e shfaqur për sulmuesin e Borussias së Dortmundit, Erling Haaland. Presidenti i klubit...

Recent Comments