No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A LAJM I MIRË PËR IBRËN, ANALIZA KONFIRMON NJË LËNDIM TË LEHTË

LAJM I MIRË PËR IBRËN, ANALIZA KONFIRMON NJË LËNDIM TË LEHTË

Frika ka kaluar dhe Zlatan Ibrahimovic mund të marrë frymë thellë tashmë, sepse pas analizave të kryera në klinikën “Colombus” është konfirmuar se tendina e Akilit nuk është dëmtuar dhe se shumë shpejt do të jetë në fushën e lojës.

Gjiganti suedez u ndal ditën e djeshme gajtë stërvitjes dhe frika më e madhe ishte për një dëmtim në tendinën e Akilit, që do të përkthehej në një pushim disa mujor, por analizat e detajuara konfirmuan vetëm një dëmtim të muskulit të pulpës së djathtë.

Tani Ibra do të pushojë dhe të nisë menjëherë terapitë rehabilituese, ndërsa pas 10 ditësh është parashikuar një tjetër kontroll, që do të përcaktojë saktësisht datën se kur mund të jetë gati për të luajtur.

Megjithatë parashikimet paraprake flasin për një ndalesë për maksimumi një muaj dhe në fund të qershorit suedezi do të jetë gati të ndihmojë skuadrën e Piolit për të mbyllur me sukses pjesën e mbetur të sezonit.

Kontrata e Ibrahimovic me Milanin do të përfundojë menjëherë pas mbylljes së sezonit, ndërsa kuqezinjtë po negociojnë që të rinovojnë edhe për një tjetër sezon, duke qenë se forma e shfaqur nga suedezi në fushë, ka dhënë garanci të mëdha.

Megjithatë e ardhmja e tij është e lidhur ngushtë edhe me fatin e Stefano Piolit në pankinë, pasi nëse italiani qëndron, do të këmbëngulë për qëndrimin e Ibrës, ndërsa krejt e kundërta do të ndodhë nëse vjen gjermani Rangnick, që më shumë se suedezin, preferon të punojë me elementë të rinj.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Ferizaj në krizë të thellë, paralajmëron mundësinë e tërheqjes nga garat

Ferizaj është në gjendje shumë të vështirë financiare. Klubi i madh kosovar aktualisht ndodhet në Ligën e Parë, por është në një...

Recent Comments