No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR KOMUNA NARBONNES PËR KOSOVARËT: ATA NUK HARROJNË ASGJË!

KOMUNA NARBONNES PËR KOSOVARËT: ATA NUK HARROJNË ASGJË!

Komuna e Narbonnes në Francë nëpërmjet një postimi në profilin zyrtar në Facebook ka shkruar se në Kosovë edhe sot e kësaj dite nuk e harrojnë miqësinë me popullin francez dhe atë çfarë kanë bërë qytetarët e Narbonnes për popullin e Kosovës. Në fakt, ditë më parë në mediat kosovare bënë bujë disa foto të publikuara nga turneu i vitit 1995 për grupmoshat e reja, kur presidenti aktual i FFK-së, Agim Ademi e kishte bërë të mundur që Kosova (P) të udhëtonte në Francë me ftesë të Christian Bergerit, me ç’rast kishte fituar trofeun e turneut në Narbonne me grupmoshën 10-vjeç.

 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments