No menu items!
Ballina SUPERLIGA DAKU: JAM I GATSHËM TA NDIHMOJ BALLKANIN

DAKU: JAM I GATSHËM TA NDIHMOJ BALLKANIN

Atmosfera te lideri i Superligës, Ballkani, vazhdon të jetë e jashtëzakonshme.

Nën “dirigjimin” e trajnerit Ismet Munishi, futbollistët dhe pjesa tjetër e stafit dukeshin të motivuar për punë gjatë një kronike të realizuar nga “Zeri.info”.

Një “armë” më shumë për Munishin në betejat e mbetura të këtij edicioni është edhe sulmuesi Mirlind Daku, i cili në stërvitje dukej në formë të mirë.

“Përgatitjet po shkojnë shumë mirë. Po dallojnë nga përgatitjet individuale. Jemi të lumtur që kemi filluar me grupin. Sa i përket përgatitjes sime personale, e kam kaluar një lëndim, por tash po ndjehem mirë dhe jam gati që ta ndihmojë ekipin”, deklaroi Mirlind Daku për “Zeri.info”.

Kur kanë mbetur edhe 11-të xhiros deri në përfundim të kampionatit, Ballkani është lider me 44 pikë të tubuara.

Garat në futbollin e Kosovës rifillojnë më 2 qershor me ndeshjet e Kupës së Kosovës kurse ato kampionate më 7 qershor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments