No menu items!
Ballina SUPERLIGA SEJDIU: SKUADRAT QË KANË STËRVITUR MË HERËT DO TË KENË PËRPARËSI...

SEJDIU: SKUADRAT QË KANË STËRVITUR MË HERËT DO TË KENË PËRPARËSI NDAJ NESH

Skuadra e Drenicës ka pesë ditë që ka filluar stërvitjet ndërsa me 2 qershor pritet të luajë ndeshjen e parë në kuadër të Kupës ndaj Prishtinës.

Trajneri i Drenicës, Gani Sejdiu ka folur për ecurinë e stërvitjeve të skuadrës së tij pas rikthimit në fushën e gjelbër, përcjellë Gazeta OLLE.

“Risi nuk ka përveç fillimit të stërvitjeve, dhe me rëndësi është se përkundër skepticizmit shkaku i gjendjes fizike pas pandemisë, stërvitjet po vazhdojnë në mënyrë mjaft të mirë”, ka thënë Gani Sejdiu në RTK.

“Por, me rëndësi është se futbollistët janë të motivuar dhe përveç gjendjes fizike, ata janë edhe të kënaqur me rikthimin në fushë”, tregon më tej trajneri mitrovicas.

“Mendoj se skuadrat që kanë nisur stërvitjet para nesh, do të kenë më shumë përparësi. Ne nuk do të jemi në formë optimale në takimin e parë. Por, pavarësisht kësaj, ne jemi shumë të motivuar”, theksoi Sejdiu.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kuvendi i Punës i FFK-së më 8 prill

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë takim është vendosur që Kuvendi...

Klopp e Solskjaer njëzëri: Nuk i lëmë futbollistët t’i bashkohen Kombëtareve

Një problem serioz në horizont për trajnerët e Premier League-s. Nga data 22 deri më 31 mars, do të ndërpriten të gjitha...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Recent Comments