No menu items!
Ballina SUPERLIGA EDHE DUKAGJINI DEL NEGATIV NË KORONAVIRUS

EDHE DUKAGJINI DEL NEGATIV NË KORONAVIRUS

Futbollistët e skuadrave të Superligës po vazhdojnë të testohen për koronavirus.

Një nga skuadrat e testuara ishte ajo e Dukagjinit të Klinës, shkruan Gazeta Olle.

Klinasit në njoftimin e fundit kanë shkruar se gjithë të testuarit kanë dalë negativ.

“Të shtunën,me datë 23.05.2020, i gjithë stafi dhe lojtarët e KF Dukagjinit janë testuar për COVID 19 nga ekipet mjekësore të IKSHPK-së.

Lajmi i mirë është se nga rezultatet e pranuara nga IKSHPK, i gjithë stafi dhe lojtarët kanë rezultuar NEGATIV, pra lojtarët janë me shëndet të mirë dhe normalisht do të viojnë me seancat stërvitore ashtu siç është planifikuar”, shkruan faqja zyrtare  e Dukagjinit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments