No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR BATATINA: LLAPI DO TË VAZHDOJË TË JETË VATËR E TALENTEVE

BATATINA: LLAPI DO TË VAZHDOJË TË JETË VATËR E TALENTEVE

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka bërë të ditur që dy lojtarët e llapjanëve, Valmir Veliu dhe Hajdin Salihu do të transferohen në Evropë.

“Valmir Veliu dhe Hajdin Salihu do të transferohen në Evropë, pothuajse është e kryer”, u shpreh Batatina në TV Dukagjin, përcjellë Gazeta OLLE.

“Salihu do të shkojë në Kroaci, ndërsa Veliu në Gjermani”, shtoi ai.

Lidhur me këtë vetë Batatina ka reaguar në rrjetet sociale.

Ai ka shkruar se Llapi vazhdon tëjetë vatër e talentëve, pasi sipas tij po iu jep hapësirë futbollistëve të rinj.

Më poshtë postimi i tij i bërë gjatë ditës:

Llapi vitet e fundit jashtë Kosovë i kanë dalë dy futbollistë.

Bëhet fjalë për dyshen Mirlind Daku e Festim Alidema të cilët u transferuan drejt Kroacisë.

Njëri prej tyre tashmë është rikthyer në Kosovë te skuadra e Ballkanit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments