No menu items!
Ballina SUPERLIGA ASNJË RAST POZITIV NË KORONAVIRUS TE FC VUSHTRRIA

ASNJË RAST POZITIV NË KORONAVIRUS TE FC VUSHTRRIA

40 persona kanë dalur negativë për koronavirus sot në komunën e Vushtrrisë, në mesin e tyre edhe futbollist të klubit të këtij qyteti, FC Vushtrria.

Kjo u bë e ditur nga drejtori i shëndetësisë në këtë komunë, Sylejman Meholli.

Meholli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se sot janë bërë 40 testime në këtë komunë, e që kanë rezultuar negativ.

Postimi i plotë: 

Afër 40 testime për Covid 19 janë kryer sot për qytetarët e Komunës së Vushtrrisë, në mesin e tyre edhe futbollistët dhe stafi i Klubit të Futbollit Vushtrria, të gjithë kanë rezultuar negativ!

Dhashtë Zoti po përfundon kjo sprovë dhe së shpejti gjitha veprimtaritë ekonomike, arsimore, sportive, administrative etj, të i kthehen normalitetit!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments