No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FOTO NGA SUKSESI I NJOMAKËVE TË KOSOVËS (P) NË FRANCË

FOTO NGA SUKSESI I NJOMAKËVE TË KOSOVËS (P) NË FRANCË

Në rrjetin social Facebook janë publikuar disa foto nga suksesi i grupmoshës së re të KF “Kosova” (P) në një turne në Francë në vitin 1995. Në fakt, fanpage Presidenti Agim Ademi ka publikuar foto të ekipit U-10 të KF “Kosova” në turneun ndërkombëtar ku morën pjesë 38 ekipe të shteteve të ndryshme të botës. “Agim Ademi ishte kryetar i klubit dhe donator. Ai bëri gjithçka të mundur për ta dërguar ekipin në Francë, në ato vite kur gjithçka ishte e bllokuar. Turneun e organizoj veprimtarja franceze, Frederik Duversini, ndërkaq kontakt personi ishte gazetarja e mirënjohur Evliana Berani. Trajner i klubit ishte Haki Bllacaku. Ekipi kosovar zuri vendin e parë në këtë konkurencë që ishte shumë e fortë dhe u shpërblyen me kupë. Pas kthimit ekipi u prit nga presidenti i ndjerë Ibrahim Rugova dhe përgjegjësi për sport në atë kohë, Ramë Buja.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Recent Comments