No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR "XHEBRAILAT" E BALLKANIT KËRKOJNË QË TË JENË NË STADIUM!

“XHEBRAILAT” E BALLKANIT KËRKOJNË QË TË JENË NË STADIUM!

Tifo grupi “Xhebrailat” që mbështesin skuadrën e Ballkanit në futboll po kërkojnë që të jenë prezent në tribuna me rastin e rifillimit të Superligës, transmeton Gazetasheshi.com.

Tifozëria ‘portokalli’ dëshirojnë që ndeshjet kampionale të zhvillohen me prezencë të tifozëve, pasi sipas tyre futbolli pa ta nuk ka as edhe një kuptim.

Përmes një publikimi në faqen e tyre zyrtare ata kanë deklaruar se përgjegjësinë duhet ta merr FFK, pasi që institucioni më i lartë i futbollit në vend ka dhënë ‘dritën jeshile’ për të rifilluar kampionati.

“Meqënse po kërkohet nga FFK dhe disa klube që të rifilloj kampionati, pasiqë sipas tyre nuk paska rrezik nga VIRUSI, atëherë pse të luhet pa tifozë?

Nëse doni që të fillojë, atëherë ne do jemi në tribinë, nuk kemi arsye që ta shikojmë nga televizionet por duhet të jemi në tribinë,gjithmonë masi që nuk paska rrezik sipas juve.

Futbolli pa tifozë nuk është futboll”, thuhet në njoftimin e këtij tifo grupi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments