No menu items!
Ballina SUPERLIGA KY ËSHTË KLUBI I PARË QË BËRI TESTET, S'KA ASNJË RAST POZITIV

KY ËSHTË KLUBI I PARË QË BËRI TESTET, S’KA ASNJË RAST POZITIV

Gjilani është ekipi i parë në elitën e futbollit kosovar që i është nënshtruar testimeve për koronavirus nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Testet që janë bërë tek futbollistët e këtij klubi kanë rezultuar negativ. Lajmi është konfirmuar edhe në faqen zyrtare të klubit gjilanas në Facebook.

“Futbollistët, stafi teknik dhe personeli i klubit janë nënshtruar testeve në mëngjesin e së premtes në Institutin e Shëndetit Publik në Gjilan, me ç’rast të gjithë kanë rezultuar negative. Skuadra merr kështu konfirmimin për t’i vijuar seancat stërvitore në prag të rifillimit të edicionit 2019/20”, shkruhet ndër të tjerash në njoftimin e klubit Gjilani.

Të enjten, Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë të ditur se testeve për Covid-19, do t’u nënshtrohen të gjithë anëtarët e ekipeve të Superligës së Kosovës në futboll.

Testimeve të premten te Gjilani nuk i janë nënshtruar vetëm gjashtë futbollistë: Oltion Rapa, Shkëlzen Ruçi, Gerhard Progni, Fjoart Jonuzi, Sebino Plaku, Franc Veliu dhe kryetrajneri Gentian Mezani. Këta të fundit i kanë bërë këto teste të enjten kur edhe rezultuan negativë dhe u liruan pas një jave karantinimi në Qendrën e Studentëve në Prishtinë. Po ashtu Gjilani ka shtuar se edhe dy lojtarët e tjerë të huaj, Darko Nikaq dhe Muhamed Useini, nga Mali i Zi, kanë dalë negativë në testet për koronavirus.

Komunikata e SC Gjilani

SC Gjilani njofton opinionin se ka përfunduar me suksese testet për ‘COVID-19’.

Futbollistët, stafi teknik dhe personeli i klubit janë nënshtruar testeve në mëngjesin e së premtës në Institutin e Shëndetit Publik në Gjilan, me ç’rast të gjithë kanë rezultuar negative.

Skuadra merr kështu konfirmimin për t’i vijuar seancat stërvitore në prag të rifillimit të edicionit 2019/20.

Gjithashtu, Sport Club “Gjilani” u bën thirrje që të tregoheni të kujdesshëm dhe të rrespektoni rregullat e vëna nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë.

Zyra për shtyp,
Gjilan, 22 maj

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës dhe trajneri i një prej skuadrave më të mëdha të futsallit në Çeki, Sparta, Beni Simitçiu, është intervistuar...

Trajneri që shpalli Prishtinën kampion tregon momentin më të vështirë në kampionat

Trajneri që shpalli Prishtinën kampione të Kosovës në futboll pas tetë vjetësh, Zekirija Ramadani, e vlerëson këtë titull si njërin ndër më...

Grumbullimi i parë i Kosovës A te femrat

Sot (e hënë) pasdite është bërë grumbullimi i parë i Kosovës A në konkurrencën e femrave. Takimi ishte më shumë informativ dhe...

Partizani madhështor thyen Teutën në Durrës, Mazrekaj hesht Tiranën

Është mbyllur java e 34-të në Superioren e Shqipërisë. Ndeshja kryesore është zhvilluar në “Niko Dovana”, aty ku Partizani...

Recent Comments