No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FFK BËRI SHPËRNDARJEN E PAKOVE PËR FAMILJET SKAMNORE NËPËR LRF

FFK BËRI SHPËRNDARJEN E PAKOVE PËR FAMILJET SKAMNORE NËPËR LRF

Federata e Futbollit e Kosovës e ka përmbyllur sot projektin e shpërndarjes së pakove ushqimore në Lidhjet Rajonale të Futbollit për familjet në nevojë. Gjatë këtyre dy ditëve është bërë shpërndarja e ndihmave në Mitrovicë, Ferizaj, Gjilan, Prishtinë, Pejë, Gjakovë dhe Prizren, derisa tashmë u mbetet LRF-ve që ato t’i shpërndajnë tek familjet skamnore në prag të festës së Fitër Bajramit. Këto pako ushqimore janë përgatitur nga FFK, derisa për to kanë kontribuuar edhe futbollistët e Kombëtares. Kjo nuk është hera e parë që FFK dhe futbollistët dardanë kobtribuojnë për familjet në nevojë.

 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments