No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR MUNISHI GODET TËRTHORAZI TOVËRLANIN

MUNISHI GODET TËRTHORAZI TOVËRLANIN

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi është shumë i lumtur që të gjithë lojtarët e Superligës do të jenë në gjendje të testohen para rifillimit të kampionatit të futbollit në Kosovës.

Munishi tha se ky vendim i FFK-së në koordinim me Ministrinë e Shëndetësisë është shumë i mirëpritur.

“Vendimi është jashtëzakonisht i mirë,është dashtë prej fillimit të mirret ky vendim – e jo pas presionit që kemi bërë, megjithatë sidoqoftë ne jemi shumë të kënaqur me këtë veprim. Po presim me padurim rifillimin e kampionatit”, tha fillimisht Munishi për ‘GazetaBlicSport’.

Trajneri i mirënjohur kosovar më pas dha edhe një koment shtesë, ku parashikoi se edhe disa trajnerë duhet të testohen.

“Unë kisha propozu që edhe disa trajnerë të testohen, sepse ju ka bërë dëm karantina në gjendjen e tyre psiqike dhe kraHhas testimit shëndetësor – t’i bëhet edhe testimi psiqik – sepse na ka bë pak dëm kjo karantinë”, tha Munishi (qesh).

Në fund, Munishi tregoi se FFK ka kontaktuar klubin e tyre dhe tashmë janë duke u përpiluar listat për testimin e tyre.

“Sot është kontaktuar klubi jonë, pra drejtuesit dhe tani janë duke e përpliuar listën për testime”, përfundoi Munishi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments