No menu items!
Ballina SUPERLIGA LLADROVCI: NE PUNOJMË NUK MERREMI ME LOJË FJALËSH!

LLADROVCI: NE PUNOJMË NUK MERREMI ME LOJË FJALËSH!

Tash e tri ditë skuadrat kosovare janë rikthyer në stërvitje, pasi morën dritën e gjelbër nga Ministria e Shëndetësisë për të punuar në grup.

Atmosfera në klube duket e mirë, derisa edhe pse thonë se periudha është e shkurtër për t’u përgatitur, ata besojnë se deri më 7 qershor, kur edhe nis kampionati, do të jenë gati.

Njëra nga skuadrat që i nis më herët se shumë tjera ndeshjet është Feronikeli, i cili më 3 qershor do të luajë ndaj Ballkanit në kuadër të gjysmëfinales së Kupës.

“Nikli” gjatë kësaj periudhe ka heshtur shumë, gjë e cila bëri të hapen fjalë se skuadra ka probleme madje përmenden edhe problemet financiare, pasi u tha se nuk janë paguar tash e 3 muaj. Megjithatë, kapiteni Lapidar Lladrovci është i bindur se kjo skuadër do të kthehet në majë, derisa sipas tij ata preferojnë më shumë punën sesa të merren me “lojë fjalësh”.

“Periudha prej 2 muajve larg fushës ka qenë shumë e mundimshme për futbollistë, duke pasur parasysh që kemi pasur mundësi të bëjmë vetëm vrapime dhe ushtrime të forcës fizike. Ndërsa na ka munguar më e rëndësishmja, loja me topin në grup”, ka thënë fillimisht Lladrovci për “Zeri.info”, duke folur më pas për gjendjen fizike të ekipit.

“Besoj që ai ekip që e ka shfrytëzuar më mirë ‘pushimin’ dhe nuk është ndalur me stërvitje individuale do të ketë përparësi, pasi që vetëm 2 javë para ndeshjes së parë të Kupës janë të pamjaftueshme të përgatitemi, duke marrë parasysh edhe kohën e shkurtër që do ta kemi për regjenerim ndërmjet ndeshjeve, do të jetë e rrezikshme edhe për ndonjë lëndim dhe atëherë vjen në shprehje fondi i duhur i lojtarëve që e kanë ekipet për zëvendësime që të mos krijohen mbingarkesa te lojtarët dhe të evitohen lëndimet”, ka vlerësuar mbrojtësi i “Niklit”, duke folur më pas për synimet e skuadrës.

“Sigurisht që synojmë fuqishëm të dalim në Evropë nëpërmjet kupës, pasi që në kampionat diferenca është e madhe dhe më vështirë, ndërsa në kupë me 3 ndeshje mund ta arrijmë objektivin.Sa i përket heshtjes, në vitin e kaluar edhe sa ishim duke luftuar në 2 fronte prapë nuk kemi dhënë ‘fjalë të mëdha’, por jemi fokusuar tek objektivi dhe kemi qëndruar me këmbë në tokë, kjo është politikë e klubit që të mos merremi me lojë të kota fjalësh, por të koncentrohemi që të përformojmë sa më mirë në fushë”, ka përfunduar Lapidar Llapdrovci.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments