No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE KANTE KA FRIKË TË STËRVITET, NË ANGLI DYSHOJNË NË TAMPONËT E TESTIMEVE!

KANTE KA FRIKË TË STËRVITET, NË ANGLI DYSHOJNË NË TAMPONËT E TESTIMEVE!

Në Premier League kanë rinisur seancat stërvitore individuale dhe në grupe të vogla, për tu përgatitur për çuarjen deri në fund të sezonit 2019-2020, megjithatë duket se jo çdo gjë ka shkuar sipas parashikimit.

Kështu ditën e djeshme drejtues të Federatës njoftuan se nga 748 persona të testuar, 6 prej tyre rezultuan pozitivë ndaj koronavirusit dhe emrat nuk u bënë të ditur, por vetë ata u futën menjëherë në karantinë.

Kaq mjaftoi që mesfushori francez i Chelseat, N’golo Kante të ndjejë frikë për infektim dhe të kërkojë largimin nga qendra stërvitore e vijimin e stërvitjes nga shtëpia, ndërsa drejtuesit e klubit londinez e mirëkuptuan dhe e lejuan.

Megjithatë në shumë klube janë hedhur dyshimet se tamponët e përdorur për testimin e futbollistëve kanë qenë skarco, pasi për një pjesë të mirë të tyre nuk kanë konfirmuar nëse janë pozitivë apo negativë.

Më e rëndë bëhet situata kur sheh deklaratat e mbrojtësit të Watford, Adrian Mariappa, i cili del zbuluar dhe pranon se një nga 6 personat e rezultuar pozitivë është edhe ai, por thekson se është i habitur se si mund të ketë ndodhur kjo.

“Unë kam qenë shumë strikt dhe korrekt në zbatimin e rregullores për mbrojtjen nga koronavirusi dhe nuk e di ku mund të jem infektuar. Për më tepër, rezulton që jam pozitiv, ndërkohë që nuk kam pasur dhe nuk kam asnjë simptomë të tij”, tha Mariappa.

Drejtues të shumë klubeve kanë kërkuar që të ribëhen tamponët për të gjithë lojtarët, por nëse konfirmohet pasaktësia e tyre, atëherë do të rritet shqetësimi edhe në lidhje me kryerjen e tamponëve para çdo ndeshjeje, pasi kjo masë do të ishte e paefektshme pa një rezultat të saktë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments