No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR HIGUAIN NIS BISEDIMET ME NJË KLUB AMERIKAN

HIGUAIN NIS BISEDIMET ME NJË KLUB AMERIKAN

E ardhmja e Gonzalo Higuain duket gjithmonë e më larg Juventusit, pasi i ka mbetur vetëm një sezon në kontratë dhe klubi bardhezi do të provojë ta largojë këtë verë, për të mos e humbur me parametra zero një vit më vonë.

Sulmuesi argjentinas nuk bën më pjesë në planet e Sarrit, ndaj së fundi po flitet gjithmonë e më shumë për mundësitë e transferimit të tij në kampionatin amerikan, ku disa skuadra kanë shfaqur interes.

Por siç raporton “Washington Post”, në faqet e saj sportive, Higuain ka nisur kontaktet me DC United, skuadër në të cilën edhe vëllai i tij më i madh, Federico Higuain është pjesë si futbollist dhe si ndihmës trajner.

Në këtë mënyrë sulmuesi argjentinas do të bashkohej me një pjesë të familjes, për të cilën ka thënë se i ka munguar shumë gjatë viteve që ka luajtur futboll në Europë, megjithatë për momentin nuk ka asgjë konkrete.

Kjo pasi te Juventusi nuk kanë ndërmend të heqin dorë pa marrë një shifër prej 10-15 milionë eurosh për kartonin e tij, ndaj mbetet për t’u parë gatishmëria e drejtuesve të klubit amerikan për të paguar këtë shumë.

Gonzalo Higuain iu bashkua Juventusit në verën e 2016-ës dhe në 95 ndeshje me fanellën bardhezi, ka arritur të shënojë 45 gola, por prej dy sezonesh e ka humbur besimin e drejtuesve dhe tani është në listën e atyre që duhet të largohen.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Recent Comments