No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DALLKU: KEMI FOND TË MJAFTUESHËM TË FUTBOLLISTËVE PËR T'I BËRË 5 ZËVENDËSIME

DALLKU: KEMI FOND TË MJAFTUESHËM TË FUTBOLLISTËVE PËR T’I BËRË 5 ZËVENDËSIME

Me maska e me doreza futbollistët bardhekaltër kanë nisur stërvitjet dhe po bëhen gati për 11 ndeshjet e mbetura në Superligë, si dhe për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës.

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës, të hënën u dha dritën e gjelbër klubeve kosovare për t’i nisur stërvitjet dhe këtë leje qysh nga dita e parë është duke e shfrytëzuar Prishtina e cila po përgatitet në Kompleksin Sportiv në Bernicë.

Trajneri i FC Prishtina, Armend Dallku e pranon se do të ketë vështirësi për ta përgatitur sa duhet skuadrën, por beson se më 2 qershor kur ndeshet me Drenicën në kuadër të Kupës do të jenë gati.

“Jemi shumë të kënaqur që gjithë grupin e kemi prezent. Po punojmë me një planprogram që e kemi hartuar edhe më parë pasi kemi besuar nga fillimi që do të nisin ndeshjet dhe po mundohemi ta implementojmë aq sa kemi mundësi”, ka thënë Dallku për Zeri duke shtuar:

“Do të ketë orar të ngjeshur, duke e ditur se ne fillojmë herët me ndeshjen e Kupës dhe deri në fund të qershorit do të luajmë ditën e diele dhe të mërkurë, çka do të kemi bukur shumë problem, por fal edhe rregullave të FIFA-s, për 5 zëvendësime, ndoshta do të jetë me e lehtë, edhe pse mbetet të shohim sesi do të funksionojë kjo pasi ne nuk jemi mësuar me një format të tillë ku 5 ndërrime bëhen me 3 ndalese. Gjithsesi, ne kemi fond të mjaftueshëm të lojtarëve dhe i kemi gati, dhe po besojmë që ketë minifazë të stërvitjeve ta kalojmë pa probleme dhe ndonjë lëndim, në mënyrë që të jemi gati për kampionat”, ka përfunduar Dallku.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments