No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A BONAVENTURA, MARRËVESHJE ME ROMËN

BONAVENTURA, MARRËVESHJE ME ROMËN

Giacomo Bonaventura do të largohet në fund të sezonit nga Milani dhe pritet të firmosë për Romën si lojtar i lirë. Sipas asaj që raportojnë mediat në Itali, mesfushori ka gjetur marrëveshjen me verdhekuqtë dhe do të firmosë një kontratë 3-vjeçare me një pagë prej 2.5 milionë eurosh në sezon.

30-vjeçari ka pasur shumë pak hapësira gjatë këtij sezoni me Milanin dhe kjo ishte arsyeja kryesore e largimit. Bonaventura mbërriti në “San Siro” në vitin 2014, kur u mor për 7 milionë euro nga Atalanta. Me fanellën kuqezi, italiani u aktivizua në 171 ndeshje, ku shënoi 34 gola dhe dhuroi 24 asist.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Llapi zbret Ballkanin nga froni

Llapi ia ka pamundësuar vazhdimin e kryesimit të kampionatit nga Ballkani. Fitorja e të dielës e ka vendosur Dritën në vendin e parë.  Llapi e ka...

Recent Comments