No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA BAYERNI NUK KA VENDOSUR ENDE PËR PERISICIN

BAYERNI NUK KA VENDOSUR ENDE PËR PERISICIN

Pak ditë më parë mediat gjermane raportuan se Bayerni i Mynihut ka vendosur të mos ushtrojë të drejtën e blerjes së sulmuesit anësor kroat Ivan Perisic, por vetë kreu i klubit bavarez, Karl-Heinz Rummenigge përgënjeshtroi këtë lajm.

Në një intervistë për mediat italiane, ai deklaroi se klubi gjerman nuk ka vendosur ende për të ardhmen e kroatit dhe se do ta bëjë diçka të tillë në javët në vijim, pasi të shohë si do reagojë pas dëmtimit që pësoi rreth 3 muaj më parë.

“Nuk kemi vendosur ende për të ushtruar apo jo të drejtën e blerjes së Ivan Perisic. Sulmuesi sapo është kthyer nga dëmtimi dhe po shohim si i ka ecur rikuperimi. Shumë shpejt do të marrim një vendim, por jam i qetë, pasi kemi marrëdhënie mjaft të mira si me Perisic e menaxherët e tij, ashtu edhe me Marottën, ndaj besoj se do gjejmë zgjidhjen më të mirë”, deklaroi drejtuesi i klubit gjerman.

Ivan Perisic u transferua te Bayerni i Mynihut verën e kaluar në një marrëveshje huazimi me të drejtë blerjeje nga Interi, për vlerën e 18 milionë eurove, megjithatë palët mund të bien dakord për një shifër më të ulët se kjo gjatë muajve të verës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments