No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR 8 FUTBOLLISTË TË GJILANIT KRYEJNË TESTET, TË GJITHË DALIN NEGATIV

8 FUTBOLLISTË TË GJILANIT KRYEJNË TESTET, TË GJITHË DALIN NEGATIV

Skuadrat e Superligës së Kosovës kanë tri ditë që kanë rifilluar përgatitjet për vazhdimin e pjesës së mbetur të kampionatit, pas pezullimit prej dy muajsh si rezultat i përhapjesë së pandemisë së koronavirusit.

Kurse gjatë ditës së sotme skuadra e Gjilanit ka njoftuar se gjashtë futbollistët e tyre dhe trajneri Mezani kanë kryer testin për koronavirus.

Sipas njoftimit të SC Gjilanit, që të gjithë kanë rezultuar negativ dhe tashmë do të lejohen t’i bashkohen ekipit në stërvitje.

“Sot futbollistët tanë, Oltion Rapa, Shkëlzen Ruçi, Gerhard Progni, Fjoart Jonuzi, Sebino Plaku, Franc Veliu dhe kryetrajneri Gentian Mezani, kanë kryer testet për COVID-19 dhe të cilët të gjithë kanë rezultuar negativ.

Testet e kryera sot, nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik i Kosovës, u japin dritën e gjelbërt futbollistëve dhe kryetrajnerit, që pas një jave në izolim në qendrën studentore në Prishtinë, të lirohen dhe të vazhdojnë izolimin në shtëpitë e tyrë.

Gjithashtu pas testimeve të kryera ditën e djeshme në Maqedoni dhe Mal të Zi, kanë rezultuar negativ edhe futbollistët, Muhamed Useini dhe Darko Nikaç”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments