No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR RRAHMANI FLET PËR NDESHJEN ME MAQEDONINË E VERIUT, “MOHON” ME DIPLOMACI LIDHJEN...

RRAHMANI FLET PËR NDESHJEN ME MAQEDONINË E VERIUT, “MOHON” ME DIPLOMACI LIDHJEN ME ANNA LIKËN

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani ka thënë se Dardanët po e presin me padurim ndeshjen gjysmëfinale të “play-off”-it për Europian kundër Maqedonisë së Veriut. “Ndeshjen me Maqedoninë e Veriut e kemi pritur gjatë, ndoshta tash edhe është stërgjatur. Kemi qenë të gatshëm edhe në mars, po edhe në qershor. Megjithatë, ndoshta më mirë që s’ndodhi në qershor që të luhet pa tifozë. Shpresoj që në tetor ose nëntor, kurdo që vendoset të luhet do të ketë tifozë, pasi është një prej ndeshje më të rëndësishme për ne deri më tash”, ka theksuar Rrahmani në emisionin “Natën me Fatmir Spahiun” në RTK1, transmeton Futbolli.info.

Ai tutje ka treguar se tash e 7 ditë është duke stërvitur me ekipin e Veronës në grupe të vogla, derisa është shprehur i lumtur që ka nënshkruar për Napolin dhe në edicionin e ri do të jetë pjesë e napolitanëve. Rrahmani ka thënë se nëse gjithçka shkon mirë te Napoli, atëherë gjasat janë të mëdha që në një të ardhme të jetë pjesë e ndonjë klubi të madh anglez.

Ndërkaq në pyetjen e “Bufit” nëse është në lidhje dashurie me aktoren e njohur shqiptare Anna Lika, kapiteni i “Dardanëve” u tregua mjaft ‘diplomat’. Edhe pse fillimisht e mohoi, në nënpyetjen nëse ka pasur diçka ndërmjet tyre ai hoqi kufjet nga veshi dhe tha se nuk po dëgjohet pyetja, gjë e cila solli të qeshura të mëdha në studio.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments