No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR NESËR NISIN PUNIMET NË STADIUMIN E VËLLAZNIMIT

NESËR NISIN PUNIMET NË STADIUMIN E VËLLAZNIMIT

Qyteti i Gjakovës pritet që brenda pak vitesh të bëhet me një stadium modern të futbollit.

E gjitha kjo pasi që nesër Ministrja për Kultur, Rini e Sport, Vlora Dumoshi dhe Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini do të bëjë nisjen e punimeve për fazën e parë, përcjellë Olle.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e Kuvendit Komunal nga kjo komunë.

“Nesër, më datë 21 Maj 2020, (e Enjte), Kryetari i Komunës, Ardian Gjini dhe Ministrja e MKRS-së, Vlora Dumoshi solemnisht i nisin punimet e fazës së parë të ndërtimit të stadiumit modern në qytetin e Gjakovës.

Stadiumi është projektuar nga Komuna e Gjakovës dhe financohet nga Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport.

Një projekt që e kemi pritur gjatë dhe që më në fund po bëhet realitet!

Urime të gjithëve!”, shkruhet në njoftimin zyrtar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments