No menu items!
Ballina SUPERLIGA FISNIK KËRÇELI TE PRISHTINA; JAM I GATSHËM T'I NDIHMOJ KLUBIT MË TË...

FISNIK KËRÇELI TE PRISHTINA; JAM I GATSHËM T’I NDIHMOJ KLUBIT MË TË MADH NË VEND!

FC Prishtina e ka zyrtarizuar gjatë ditës së sotme përfshirjen e ish-drejtorit sportiv të FC Drita, Fisnik Kërçelit si pjesë të shtabit sportiv të tyre.

Më poshtë njoftimi zyrtar nga FC Prishtina:

Fisnik Kërçeli përforcon shtabin sportiv
Fisi ishte drejtor sportiv shumë vjeçar i Dritës

Fisnik Kërçeli ka ushtuar me vite të tëra postin e drejtorit sportiv në Dritë dhe ishte shpall kampion me skuadrën gjilanase, së fundi këshilltar sportiv i aksionarit të FC Prishtina, Rrahman Haradini dhe avokatit të tij, njëkohësisht delegatit të FC Prishtina në FFK-ë.

Fisniku do të ndihmoj klubin tonë në të gjitha aspektet sportive të saj.

“Kam marr besimin e aksionarit ndër kryesorët në FC Prishtina, biznesmenit nga Zvicra, Rrahman Haridini dhe nga ndërmjetësi i miqve të përbashkët, jam ftuar që t’i ndihmoj klubit më të madh në vend, FC Prishtina. Për këtë i jam mirënjohës dhe falënderues nga i gjithë klubi për mirëpritjen. Besoj shumë që nga përvoja e gjatë e krijuar me Dritën, do të më ndihmojë që në mënyrë sa më profesionale t’i jem klubit të Prishtinës afër për çfarë do gjë sportive drejt arritjes së objektivave madhore që ka klubi”, ka thënë Kërçeli.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments