No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FFK FILLON SHPËRNDARJEN E PAKOVE USHQIMORE PËR NJERËZIT NË NEVOJË

FFK FILLON SHPËRNDARJEN E PAKOVE USHQIMORE PËR NJERËZIT NË NEVOJË

Federata e Futbollit e Kosovës ka filluar me shpërndarjen e ndihmës me pako ushqimore për familjet në nevojë. Futbolli.info merr vesh se për këtë periudhë janë përgatitur mbi 300 pako nga FFK bashkë me futbollistët e Kombëtares, e të cilat do të shpërndahen nëpër shtatë regjionet e Kosovës. Gjatë ditës së sotme këto pako janë transferuar në disa prej Lidhjeve Rajonale, e që më pas do t’u shpërndahen njerëzve në nevojë. Kjo nuk është hera e parë që futbollistët Dardanë e shprehin humanitetin dhe solidaritetin e tyre me njerëzit n nevojë, ngase vetëm pak ditë më parë ata kanë ndihmuar me pako ushqimore shumë familje nëpër qytete të ndryshme në Kosovë dhe në Luginën e Preshevës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments