No menu items!
Ballina SUPERLIGA EDHE DUKAGJINI KËMBËNGUL PËR TESTIME PARA VAZHDIMIT TË KAMPIONATIT

EDHE DUKAGJINI KËMBËNGUL PËR TESTIME PARA VAZHDIMIT TË KAMPIONATIT

Pas raportimit të KF Drita se lojtari i tyre Izair Emini ka rezultuar pozitiv me Covid-19 është rindezur debati nëse duhet apo jo të vazhdojë kampionati.

Pas Flamurtarit tani edhe Dukagjini kërkon që të gjitha klubet e Superligës të testohen para vazhdimit të garave.

Më poshtë ju sjellim komunikatën e Dukagjinit.

K O M U N I K A T Ë

Nuk ka më shumë së dy ditë kur edhe zyrtarisht është lejuar fillimi i stërvitjeve të ekipeve të Superligës së Kosovës në futboll.

Edhe përkundër insitimit tonë dhe të disa skuadrave tjera që ky kampionat të mos rifilloj pasi që ende ka raste me COVID 19 dhe rreziku është evident për futbollistët, një gjë e tillë nuk u përfill dhe Ministria e Shëndetësisë dhe organet tjera relevante dhanë dritën jeshile që ky kampionat të riflloj pa menduar fare me detajisht për pasojat eventuale e në anën tjetër pa siguruar një preventive.

Në fillim u perfol se do të ketë teste të mjaftueshme për të gjitha skuadrat për testimin e lojtarëve të tyre dhe stafin teknik, por një gjë e tillë nuk ndodhi, testet munguan dhe si rrjedhojë e saj sot lojtarët stervisin të patestuar dhe pa e ditur a janë të prekuar apo jo me COVID 19.

E shqëtësimi dhe pasiguria më e madhe vjen kur pikërisht sot merret vesh që futbollisti i skuadrës Drita nga Gjilani ka rezultuar pozitiv me COVID 19.

Kush do të marrë përgjegjësinë për pasojat eventuale nesë ndodhin raste të reja ?????

A jemi në Gjermani që lojtarët të udhëtojnë më nga 3 autbobus për të ruajtur distancën!!!!
A i kemi hotelet luksoze sikur ekipet gjermane e që lojtaarët të ushqehen e të banojnë aty!!!!!

Prandaj ne si klub kërkojmë nga organet relevante që pa u testuar të gjithë lojtarët e skuadrës tonë, dhe rrjedhimisht të të gjitha skuadrave të Supërligës, të mos filloj rifillimi i kampionatit, sepse ata që moren vendimin për rifillim të garave, ata duhet edhe ti sigurojnë kushtet optimale për të gjitha skuadrat në të kundërtën do të jenë përgjegjës për të gjitha pasojat.

Sinqërisht:
Kryesia e KF Dukagjini – Klinë

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e...

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Mesut Ozil i pafat, mbyll sezonin pas dëmtimit të rëndë në gju

Mesut Ozil u largua nga Arsenali në janar dhe iu bashkua skuadrës së Fenerbahce, me dëshirën për të fituar titullin kampion në Turqi. Gjithsesi...

Recent Comments