No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR CAPELLO TREGON TË MIRAT DHE TË KËQIJAT E FENOMENIT

CAPELLO TREGON TË MIRAT DHE TË KËQIJAT E FENOMENIT

Luis Nazario De Lima, i njohur nga të gjithë me emrin sportiv Ronaldo, është padyshim një nga sulmuesit më të mëdhenj që bota e futbollit ka parë. Teknike, gjuajtje, forcë, driblime dehëse: të gjitha përkthehen me shumë spektakël dhe dashuri nga tifozët për të. Gjithsesi kishte një problem: si brazilian i pëlqente shumë të festonte.

Kjo i ka shkaktuar edhe probleme, sikurse te Real Madrid, kur në janar të vitit 2007 u huazua te Milani. Trajner ishte Fabio Capello dhe italiani është një nga ata që kërkon disiplinë. Ronaldos nuk i pëlqente shumë, por tekniku i njohur e pranon se ai është lojtari më i talentuar që ka stërvitur.

“Talenti më i madh që kam stërvitur ka qenë Ronaldo, por në të njëjtën kohë ishte lojtari që më ka krijuar më shumë probleme në dhomat e zhveshjes. Organizonte festa dhe bënte gjithçka. Një herë erdhi Van Nistelrooy dhe më tha: ‘Trajner, dhomat e zhveshjes mbajnë aromë alkooli’.

Pastaj Ronaldo shkoi në Milano dhe në filluam të fitojmë. Por nëse flasim për talent, ai ishte më i madhi dhe këtë e them pa më të voglin dyshim”, tregon Capello për Sky Sport, ndërkohë që tregon se pavarësisht gjithçkaje, me Fenomenin ka një raport shumë të mirë. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments