No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ADEMI: TESTIMI I FUTBOLLISTËVE ËSHTË ÇËSHTJE E MINISTRISË

ADEMI: TESTIMI I FUTBOLLISTËVE ËSHTË ÇËSHTJE E MINISTRISË

Ministria e Shëndetësisë dhe ajo e sportit ditë më parë e kanë dhënë dritën e gjelbër që klubet e Superligës së Kosovës t’i fillojnë stërvitjet dhe më pas vazhdimin e kampionatit në fillim të muajit qershor.

Së fundmi, klubi i Flamurtarit ka kërkuar nga institucionet që të gjithë futbollistët e elitës të testohen për t’u verifikuar nëse janë të prekur nga virusi Covid-19

Një reagim i tillë vjen pas lajmit se futbollisti i Dritës, Izair Emini, ka rezultuar pozitiv pas testeve të kryera në Maqedoninë e Veriut.

“Sa i përket testimit të futbollistëve, kjo çështje i takon Ministrisë së Shëndetësisë. Ne po i ndjekim rekomandimet e tyre. Më vjen shumë keq për lajmin rreth futbollistit të Dritës dhe uroj që të shërohet sa më shpejt”, ka thënë Agim Ademi për Zëri.info.

Klubet e Superligës që nga 18 maji i kanë rifilluar përgatitjet për vazhdimin e garave në futbollin kosovar.

Ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Kosovës do të luhen më 2 dhe 3 qershor kurse ato kampionale nisin më 7 qershor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Recent Comments