No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ADEMI: ME KUALIFIKIMIN NË EVROPIAN E REALIZOJMË DËSHIRËN E LEGJENDËS

ADEMI: ME KUALIFIKIMIN NË EVROPIAN E REALIZOJMË DËSHIRËN E LEGJENDËS

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ishte mysafir në emisionin “Natën me Fatmir Spahiun” në RTK1, ku foli për sukseset e futbollit të Kosovës dhe federatës që drejton. Ai ndër të tjera theksoi se synimi kryesor i tij është që ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm. “Thjesht pikësynimi im është shkuarja në Evropian. Aty e shoh një lehtësim shpirtëror, një përmbushje – mos ta quaj amanet por të një dëshire të ish-presidentit Vokrri dhe gjithë popullatës për të qenë për herë të parë në Evropian. Besoj shumë që këta futbollistë me mentalitetin që kanë dhe me ndihmën e Dardanëve do të arrijnë të na kualifikojnë në Euro”, ka theksuar presidenti Ademi, transmeton Futbolli.info.

Ai gjatë këtij emisioni ka folur edhe për infrastrukturën e objekteve të futbollit, duke shpresuar që Kosova do ta ketë edhe Stadiumin Kombëtar, derisa ka bërë të ditur se që nga java e ardhshme pritet të nisin punimet në rinovimin e stadiumit “Adem Jashari”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments