No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR UEFA SHTYN AFATIN, VENDIMI PËR RIFILLIMIN E GARAVE PARA 17 QERSHORIT

UEFA SHTYN AFATIN, VENDIMI PËR RIFILLIMIN E GARAVE PARA 17 QERSHORIT

Pas ndërprerjes së futbollit për shkak të koronavirusit, UEFA u vendosi si afat final të gjithë klubeve, datën 25 maj për të vendosur nëse do t’i shkojnë deri në fund sezonit 2019-2020 dhe në çfarë formati, pra në atë normal apo me Play Off.

Megjithatë nga zyrat e qeverisë së futbollit në Zvicër sot është vendosur që ky afat të shtyhet për deri më datën 17 qershor, duke u lënë më shumë mundësi federatave që të bëjnë përpjekje për të mbyllur normalisht sezonin.

Nga ky vendim pritet të përfitojnë disa federata, veçanërisht ajo italiane, ku ka ende një kaos për mënyrën se si do të procedohet, pasi stërvitjet kolektive nuk janë lejuar ende dhe aktivitetet sportive janë të ndaluara me dekret deri më 14 qershor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments