No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA TRAJNERI I BAYERNIT: FITORJA NUK ISHTE ASPAK E LEHTË!

TRAJNERI I BAYERNIT: FITORJA NUK ISHTE ASPAK E LEHTË!

Bayern Munchen e rinisi me fitore kampionatin gjerman. Rekordmenët e Bundesligës triumfuan 0-2 në fushën e Union Berlin. Lewandowski dhe Pavard shënuan golat për djemtë e Hans-Dieter Flick, të cilët kryesojnë me katër pikë më shumë se Dortmundi ndjekës.

Trajneri e dinte që do të ishte e vështirë dhe është shumë i kënaqur me përgjigjen që mori nga skuadra. Flick vlerëson lojtarët në një prononcim për sajtin zyrtar të klubit dhe i gëzohet rikthimit në Bavari me tre pikë.

E merituam fitoren ndaj Union Berlin. Ishte një ndeshje e komplikuar dhe më duhet të komplimentoj skuadrën për mënyrën sesi luajti gjatë 90 minutave. Nuk ishte aspak e thjeshtë pas një pushimi kaq të gjatë, kështu që jam shumë i kënaqur me rezultatin“, deklaroi trajneri bavarez

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments