No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A CHIELLINI: PIRLO ISHTE JASHTËTOKËSOR SI LOJTAR, POR SI TRAJNER RIKTHEHET NË TOKË

CHIELLINI: PIRLO ISHTE JASHTËTOKËSOR SI LOJTAR, POR SI TRAJNER RIKTHEHET NË TOKË

Çdo ditë po dalin pjesë të reja nga autobiografia e Giorgio Chiellinit. Mbrojtësi i Juventusit është ndalur te Andre Pirlo te “Io, Giorgio”. Me ish-mesfushorin magjik ka luajtur te Juventusi dhe kombëtarja italiane, duke u zbavitur shumë përkrah tij.

Një “regjisor” i tillë i mungon futbollit italian, teksa në të ardhmen do e shohim në pankinë në rolin e trajnerit. “Një gjë është ta shohësh Pirlon nga larg dhe nga TV, tjetër gjë është ta ndjekësh në fushë.

Andrea të zgjeron horizontin, është një jashtëtokësor që e bënte gjithçka speciale. Sigurisht, si trajner do duhet të kthehet në Tokë, sepse nuk mund të pretendojë që lojtarët e tij të kenë dy sy pas koke, ashtu siç i kishte ai“, shkruan kapiteni i Juventusit. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments