No menu items!
Ballina SUPERLIGA BATATINA: MIRË U BË - FUSHA DO TË VENDOSË GJITHÇKA

BATATINA: MIRË U BË – FUSHA DO TË VENDOSË GJITHÇKA

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina e ka vlerësuar vendim të mirë rikthimin e futbollit në Kosovë, pasi fusha do t’i vendosë gjërat dhe ajo skuadër që është ma e mira të gjithë do t’ia urojmë.

“Po ashtu siç e kam thënë me herët edhe ashtu u bë, duke kërkuar që të rifillohet kampionati dhe të vendoset gjithçka në fushë, sepse kështu e ka etika e futbollit dhe askush nuk mundet me u ndje i shkelur apo i dëmtuar. Fusha le ti vendos gjërat dhe ajo skuadër që është ma e mira të gjithë do t’ia urojmë”, deklaroi Batatina për Infokus.

Tekniku llapjan për fund deklaroi se Llapi është i qetë dhe i pret skuadrat me qetësi dhe pa temperatura.

“Jam i lumtur që po fillojmë dhe të gjithë lojtarët i kam mirë me shëndet dhe familjet e tyre janë mirë. Kjo ka rendësi për mua, ndërsa Llapi i ka të gjitha gjasat që ta kap Evropën, sepse kam super skuadër dhe jemi kompletuar tash dhe as një lojtar nuk me mungon vetëm talenti, Premtim Jakupi që nuk do ta rrezikoj deri në kampionatin e ri. Llapi është i qetë dhe i pret skuadrat me qetësi dhe pa temperatura”, përfundoi Tahir Batatina.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Cassano: Interi është qesharak në Ligën e Kampionëve. Futboll në Itali nuk luajnë ata, por Atalanta

Ish sulmuesi i Milanit dhe Interit Antonio Cassano foli me mikrofonat BoboTV duke skanuar situatën e Interit. “Ka gjetur një qëndrueshmëri të madhe. Skuadra...

Reali barazon në frymën e fundit ndaj Sociedad, titulli largohet akoma më shumë 

Reali i Madridit nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 mbrëmjen e sotme ndaj Sociedadit në shtëpi. Një barazim që...

Java e 23-të në Superligë luhet në fundjavë, vëmendja në “Fadil Vokrri” dhe “Rexhep Rexhepi”

Java e 23-të në Superligën e Kosovës do të vazhdojë në fundjavë. Fillimisht, ndeshja e parë do të luhet...

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Recent Comments