No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR TOVËRLANI: KAMPIONATI DUHET TË RIFILLOJË

TOVËRLANI: KAMPIONATI DUHET TË RIFILLOJË

Trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani, mendon që kampionati duhet të rifillojë.

Sipas tij, rreziku nuk është aq i madh në futboll, përcjellë Gazeta Olle.

“Ka shumë shtete tjera në rajon si Shqipëria e Mali i Zi që po e fillojnë, atëherë pse ne mos ta fillojmë? Po thonë që në shtator do të kthehet virusi, cfarë duhet të bëjmë atëherë, përsëri ta anulojmë?”, u shpreh fillimisht Tovërlani në “Klan Kosova”.

“Ne nuk jemi asnjë i krisur që të fillojmë kampionatin nëse ka aq shumë rrezik. Situata po relaksohet, maskat dhe dorëzat po i heqin. Ngritja e temperaturave do ta përmirësojë edhe më shumë gjendjen”.

“Unë po mendoj që është vetëm një grip dhe asgjë më shumë. Nuk është as kancer e as leukemi”.

“Disa ekipe kanë stërvitur nga dy herë në ditë. Ne kemi ushtruar në mënyrë individuale. Faza përgatitore varet nga intensiteti i punës individuale të lojtarëve në këtë fazë”, vazhdoi ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments