No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR "SHPRESOJMË PËR RIKTHIM TË TIFOZËVE NË MUAJIN KORRIK"

“SHPRESOJMË PËR RIKTHIM TË TIFOZËVE NË MUAJIN KORRIK”

Presidenti i Federatës Turke të Futbollit, Nihat Ozdemir, ka shprehur hapur dëshirën dhe mundësinë për të parë tifozët në shkallët e stadiumeve të skuadrave të Superligës turke brenda korrikut.

Edhe pse futbolli në Turqi ashtu si në pjesën më të madhe të vendeve europiane është pezulluar dhe pritet të fillojë në 12 qershor, presidenti është tepër optimist për rikthimin e shpejtë të tifozëve në stadiume, gjë për të cilën në vendet e tjera europiane ku është ndalur futbolli kanë “frikë” akoma të flasin me data brenda kësaj vere.

“Edhe pse për momentin vendimi për të luajtur pa spektatorë është akoma në fuqi, shpresojmë që t’i rishikojmë tifozët në shkallët e stadiumeve duke filluar që në korrik”, deklaroi Ozdemir.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments