No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA NEUER: E DOMINUAM LOJËN NGA FILLIMI

NEUER: E DOMINUAM LOJËN NGA FILLIMI

Bayerni arriti të fitojë pastër 0-2 në transfertë kundër Union Berlin, falë një goli me penallti të Lewandowskit dhe një gjuajtje me kokë të Pavard 10 minuta nga fundi. Pas ndeshjes, foli kapiteni i skuadrës, Manuel Neuer.

“Ishim dominues që nga fillimi i takimit, edhe pse nuk ishim në formën tonë më të mirë. Jemi të lumtur që dominuam dhe që rikthehemi në shtëpi me tre pikë të plota”, u shpreh shkurtimisht pas ndeshjes gardiani gjerman.

Me fitoren kundër Union Berlin në transfertë, bavarezët shkojnë sërish +4 pikë nga Dortmund, duke e zhvlerësuar fitoren e verdhezinjve dje 4-0 në derbin e Ruhrit kundër Schalkes.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments